Sağlık Raporu Alabilmek

Merhaba. Belirtmiş olduğunuz “İl Gençlik Ve Spor Müdürlükleri” nerededir bulamadım. İstanbul’da nerede olduklarını paylaşırmısınız lütfen? Ek olarak, sağlık raporunu aldıktan sonra aynı yerde lisans alınabiliyor mu?
Teşekkürler.

Öncelikle ben Adana’da yaşıyorum ve sporcu sağlık merkezi ile tescil bürosu aynı yerde.İstanbul’da lisans ve tescil birimleri bildiğim kadarıyla Bakırköy Ahmet Cömert Spor Salonu ile Taksim Sıraselviler Caddesi üzerinde.Anadolu Yakası için şu numaradan bilgi alabilirsiniz sanırım 0216 651 62 62

İstanbul Anadolu tarafında Üsküdar’da var. Burhan Felek Spor Kompleksinin içinde GS Olimpik Havuzu var. O binanın içine girince ikinci katta sicil lisans servisi var. Zaten orada kime sorsanız gösterirler. Havuzdan 200 metre civarında uzakta da doktorurun size rapor verdiği birim var. Oradan raporu aldıktan sonra sicil lisans servisine giderseniz 10dk içinde lisansı çıkarıp veriyorlar.

http://istanbul.gsb.gov.tr/Sayfalar/1985/39/iletisim.aspx

Yeni Lisans işlemlerinde gerekli evraklar listesi de aşağıda
http://istanbul.gsb.gov.tr/Sayfalar/1195/347/Kulüp%20İşlemleri.aspx

Lisans işlemi artık edevlet üzerindende alınabiliyor elektronik çıktısıda sitelere yüklemek üzere hazır olarak servis edilmiş.

Hocam bu konuda bir link paylaşmanız mümkün mü? :roll_eyes: websiteleri arasında kayboldum gittim :disappointed:

Sağlık kurumunda çalışmama rağmen artık bu rapor işi zıvanadan çıktı, işyerinde arkadaşlardan rica etmeye yüzüm kalmadı. Programımdaki iki koşu sağlık raporu yetmiyormuş gibi EKG de istiyor :open_mouth::roll_eyes: Raporu anladık, gerekli, bizim için, onlar için, güvence… EKG? Ona bakıp kim yorum yapacak, neye göre karar verecek? EKG tek başına hiçbir anlam ifade ermiyor ki!

Mutlaka bir lisans çıkartmak gerekiyor ama somut ve sağlıklı bilgi elde etmek çok zor :thinking: Sicil şübeyi aradım, şu linkten formu indirin doldurup iki fotoğraf ve sağlık raporu ile gelin dedi.

http://istanbul.gsb.gov.tr/Sayfalar/1195/347/Kulüp%20İşlemleri.aspx

İlgilenen arkadaşlara duyrulur :sunglasses:

PS: Sanırım Beyoğlu tescil şübesi Kasımpaşa stadına taşınmış, sonuçlanınca merak eden olursa paylaşırım. :v:

Selam,

Hangi yarışlar EKG istiyor?

Daha önce yazmıştım, yarışlar için en iyisi bir lisans çıkarmak. Tabiiki lisans çıkarırken adam gibi bir sağlık kontrolü olmuyor. O sizin sorumluluğunuzda. Senede en az bir kere bir kardiyolaga gidip tepeden tırnağa kontrol olmak gerekir. Ben öyle yapıyorum.

garmin runfire salt lake koşusu istiyor, hatta dün bende bu koşu için EKG çektirdim.
Küçük şerit şeklinde bir rapor sadece. Sonunda normal diye bir sonuç çıktı:))
Yukarıda arkadaşın bahsettiği yorum kısmı sanırım sadece bu yazılana göre yapılabilinir.

Likya ve Tuz gölü yarışları istiyor.

Sağlık kontrolü konusunda kendi adıma şanslıyım çünkü hastanede çalışıyorum ve en ufak bir konuda profesyonel destek alabiliyorum. Ama bu yarışlar dahilinde konuşacak olursak EKG işi birazcık sanki iş olsun gibi konulmuş oraya. Zira birçok kardiyolog arkadaşın soracağı soru hadi biz bunu çektik neye göre kim karar verecek olur. Sadece kısa bir kesit…

Her yarış için sil baştan…

Yeni konu açmadan buraya yazayım da bir yerlerde kaydı olsun istedim.
Sağlık raporu kısmında bir kez aile hekiminden alırsam bir kez de spor hekimliğinden alıyorum. MHRS üzerinden Baltalimanı randevu vermeyince Abdülhamithan Hastanesi’ni buldum iyi Haydarpaşa çok uzakta bir yer değil dedim meğerse orası eski GATA imiş. Yakın tarihli randevu bulup kocaman hastanede spor hekimliğini bulmak zor olmadı ,doktorumuz da gayet vakitlice geldi ama tansiyonumu yüksek bulduğu için beni kardiyolojiye sevk etti.( 3 ölçüm peş peşe hepsi 15/9 ) . Ben de sağlığım adına sevinerek gittim tabi . Bir çok yönlendirme işareti 3 boyutlu harita olmasına rağmen ancak 3 farklı kişiye sorarak kardiyoloji servisini buldum. Aynı gün sıra bulup doktora görünmekte iyiydi doğrusu. Ekg den sonra doktorumuz da hemen sağlıklısın demedi tabi Holter ve ekokardiyo istedi . Holter için bayağı uzun bir sıra oldugundan bana Kuyubaşındaki Kadıköy Belediyesine ait polikliniği tavsiye ettiler. Şansıma bir alet boşta idi ve o gün Holter’in de ne olduğunu öğrenmiş oldum. Ama Ekokardiyo için 6 gün sonrasına randevu verdi (Aslında şansınızı zorlarsanız aynı gün yaptırılabilir belki) .Ayrıca ben yine haftalık tansiyon kontrolü de yaptım doktorun holter olmazsa sen kendin sabah akşam ölç demesini dinleyerek. Holter akşama doğru çok acı verdi bana , kolumun iç tarafı haşlanmış gibi yanmaya başladı ve gece boyunca acıttı durdu.
Ertesi gün Holteri vermeye gittim ,6. günde Ekokardiyo için eski GATA ya randevuma gittim ,sonrasında tekrar randevusuz Kardiyoloji doktoruna sonuç gösterebildim ama spor hekimini bulamadım. Akşam ertesi gün için rndevu bulup sabahtan spor hekime sonuçları gösterdim ve vezneye 50tl ödeme ile raporumu aldım. Ama spor hekiminin bu yaştan sonra kalbimi fazla yormamam gerektiği uzun koşular yerine (42k uzun olan) yürü koş ya da daha hafif sporlar yapmam gerektiği konusundaki tavsiyeleri pek motive edici değildi . Spor hekiminin benim bilgi seviyesini kat kat aşmış olmasını bekliyorsun ama koşmaktansa koşmamaya doğru tavsiye vermesini anlayamıyorum tabi. Şimdilik sınavı geçtim . Herkes işyerinden 4 farklı zamanda izin alıp bu işleri halledebilecek kadar rahat bir yerde çalışıyor mudur ?

Sağlık raporu konusunda bir netlik olmadığını görüyorum çoğu zaman. Bir çok branşın olduğu sağlık alanında hangi branş bu güvenceyi verecek? Sporcu açısından tam bir karmaşa. Ortopedik durumları bir kenara koyarsak kardiyovasküler durumunuz primer olarak ele alınması gereken nokta olarak görünüyor. Hayatı tehdit edici durumlar en çok bu alandaki patolojilerden kaynaklanıyor. Testler ve incelemeler bazıları için ancak belli oranda tespit edebilme imkanı veriyor. Basit bir imza ve kase olarak görmemek gerek. Bu konuda adres arayanlar bana özelden ulaşırsa kardiyoloji anlamında yardımcı olabilirim.