Xiaomi Amazfit Stratos (Pace 2) İnceleme

amazfit
stratos
xiaomi

Güzel görünüyor gerçekten de. O bölüm standart olduğu için pratikte uygun genişliğe sahip tüm kordonlar sorunsuz uyacaklardır. Kaplama parçasının düşüyor olması çok büyük problem. Keyifle kullanmanıza engel oluyordur. Şarj ünitesinin tasarım kusuru ile birleşerek bu sorunu ortaya çıkarıyor. Ben Aliexpress’ten 4 dolara şu şarj aparatını satın aldım.

47

Saatin kaplama parçalarını sıkıştırmadığını (yanında gelen şarj ünitesi gibi) düşünüyorum. Gelir gelmez inceler sonuçlarını burada yazarım.

aliexpress bağlantısını da paylaşır mısınız?

Merhabalar, cevabınız için çok teşekkürler. Bu şarj aleti sorunu çözer gibi görünüyor. Memnun kalırsanız bizde alalım. Bu soruna en iyi çözüm bu şarj aleti gibi görünüyor.

Kırılan parçaya koşarken gözüm takılıyor sürekli. Orada bir orantısızlık var ve görüntü olarak rahatsız edici. Kızdığım konu fiziksel aktivite takibi amaçlı bir saatin böyle ciddi bir tasarım hatası olması. F/P ürünü olmasıyla alakalı bir durum değil.

Burada kullanım ve özellikleri ile ilgili yeteri kadar bilgi verilmiş.Kendi tecrübem şöyle; Haftada ortalama 3-4 defa / toplam yine ortalama 25 km kosuyorum. Benim ölçeğimdeki amatör bir koşucunun tüm ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılıyor. O yüzden koşu için yeni bir saat ihtiyacı duymuyorum. (Nabız ölçümünü yok sayıyorum :slight_smile:)

Bugün itibariyle outdoor faaliyetlerim için iyi bir indirimle bir casio wsd-f20a aldım. Onunla özellikle tırmanıs ve doğa yürüyüşlerinde karşılaştırmalar yapacağım. (Yükseklik, barometre vb). Muhakkak paylaşırım.

Selamlar,

Bağlantı

Xiaomi’nin diğer markalar karşısındaki durumu ve giyilebilir teknolojilerin geleceği konusu bizleri de koşu elektronikleri sebebiyle ilgilendiriyor. Yine bu konu üzerinde Xiaomi’nin kullandığı teknoloji ve fiyatlandırma mantığı sebebi ile diğer markaları zorlayacağından ve gelişmeye mecbur bırakacağından bahsetmiştim. Son gelen veriler bu öngörümü doğruluyor.

Xiaomi giyilebilir teknolojiler konusunda şu anda yaklaşık yıllık %90.9 büyümeyle dünya lideri haline gelmiş durumda. Pazardaki yüzdesini %13.7’den %21.5’a çıkarmayı başarmış. Bu büyük bir ilerleme.

Bu grafikte turuncu olarak ifade edilen diğer markaların (Xiaomi, Apple, Fitbit, Huawei, Samsung haricindeki tüm markalar) pazardaki payının giderek düştüğünü görebilirsiniz. Kaynak;

Bu rekabetin sevdiğimiz markalar özelinde de bize yarayacak gelişmeler sağlayacağını düşünüyorum.