Koşu yapanlar kaç kg verdiniz

ne zamandır koştuğunuzdan ve rutininizden bahsedebilir misiniz? hem kilo vermek isteyenlere motivasyon olur hem de kendime plan hazırlarken dikkat etmiş olurum.

7 yıldır koşuyoruz. İlk 3-4 yıl düzensiz koştum . Bazen ayda 20-30 bazen 80-90 km koştum . Sonra 2-3 yıldır ayda 180-200 km arası koşuyorum diyebilirim .
İlk başladığımda 78 kiloyu görmüştüm . Koşuya başladıktan sonra 68- 70 lere düştüm. 68 den aşağıda bir türlü düşemedim. Sonrasında yeme içme dikkatli beslenme ile 66 kg oldum .

Başka bir arkadaşım ise 7-8 aydır , haftada 2-3 kez koşuyor . 92 kg dan 80 kg düştü. Koşmaya başlayıp birazda beslenmeye dikkat ederseniz rahat kilo verirsiniz . Ancak kilo vermek için kendinizi çok zorlayıp sakatlanmamaya dikkat etmeniz gerek.

3 yıldır koşuyorum, başlangıçta yürüyüş ve yürü / koş şeklindeydi. Genellikle haftada 3-4 kez 10 K koştuğum bir rutine oturtmuştum. Son bir yıldır koşmaktan çok yüzüyorum. Toplamda 50 kilo vermiş oldum. Ancak sporun tek başına yeterli olmadığını, asıl farkı yaratanın beslenme olduğunu söyleyebilirim. Ağırken koşabilmek zor, yavaş yavaş, hıza değil mesafeye odaklanarak ve sabrederek hedeflere ulaşılabiliyor.

Ben 2012 de 100 kilo başladım 85 kiloya 1 yılda indim. Sonra 5 yılda 20 kilo aldım 105 oldum :slight_smile: Koşmak kilo aldırır benden söylemesi… Ama boyum var oradan kurtarıyorum :slight_smile:

4 yıldır koşuyorum. 2014 senesinde 95 kiloydum. 2016 mayıs’ta 68 kiloyu gördüm. Şuan 74 kiloyum. Kiloyla birlikte daha bir çok zararlı şeyden arındım. Koşu bir yana sporun iyileştirici gücü hem bedensel hem de mental açıdan paha biçilemez. Şu sözü motto olarak hayatıma benimsedim. ‘‘Antrenman yapmak, hastane masraflarından ucuzdur’’.

Bence kilo verme konusunda koşudan ziyade diyete dikkat etmek daha etkili. ‘you can’t outrun a bad diet’ diye bir tabir vardır yani kötü beslenmeyi koşuyla çözemezsin. Ama insan kendini bir spora verdiğinde yediğine içtiğine de ister istemez dikkat ediyor, ben 82 kilodan 68-70 kilolara düşmüştüm 2 yıllık bir süreçte.

Aynen bende kilo alıyorum. Korkunç iştah açıyor

ben açıkçası bunu bir yakınım için sormustum. kendim kilo almaya calisiyorum. yaklasik 10 kg kadar kutle kazansam kas agirlikli olarak, cok daha dinc olacagimi dusunuyorum. umarim benim de iştahımı açar :sweat_smile:

Ben duzenli olarak kosmaya 2018 Ocak ayinda basladim. Diyet ile beraber yaklasik 25-30 kilo verdim. (toplamda 1200 KM kostum.)

2017 mart ayından beri (son 3 ay hariç) düzenli olarak koşuyorum. Koşmaya başlamadan önce spor salonu ve yeme içmeye dikkat ederek 20 kilo verdim (97 kilodan 77 kiloya) ama bu sürede hayatımda koşu diye bir şey yoktu. Koşmaya başladıktan sonra ise hiç kilo vermedim ama kilomu sabit tutmamdaki en önemli etkendir.

Kostuğum için de yeme içmeye çok da dikkat etmiyorum açıkcası, onun için de kilo vermek pek söz konusu olmuyor.

selamlar
koşarak 9 ayda tam 31 kilo verdim. buna ek olarak hayatımdan abur cuburları ve gazlı içecekleri çıkardım.